Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Szkolne rekolekcje

W dniach 6-8 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margonine odbyły się rekolekcje adwentowe. Oprócz nauk w kościele, głoszonych przez Ks. Dawida Witkowskiego z Parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, odbywały się zajęcia tematyczne w szkole.

Uczniowie kl. I-IV poznawali historię św. Mikołaja – biskupa z Miry. Grupa II (uczniowie kl. V-VII) obejrzeli film pt. ,,Niebo istnieje naprawdę” i wykonywali pracę dotyczącą swoich wyobrażeń na temat nieba, a w ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia wieńce adwentowe i  szopki bożonarodzeniowe.  Klasy II i III gimnazjum obejrzały film pt. ,,Bella”                 i przygotowały ,,klasowe drzewka dobroci”.

Drugi dzień rekolekcji to niezwykłe i wzruszające spotkanie z Ks. prałatem Andrzejem Rygielskim założycielem jadłodajni, noclegowni dla bezdomnych i Hospicjum  Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

Okres adwentu, to dobry czas otwarcia się na drugiego człowieka, który często potrzebuje wsparcia i naszej pomocy. Podczas rekolekcji odbyły się dwie akcje charytatywne: ,,I Ty możesz zostać św. Mikołajem”- zbiórka zabawek, którymi obdarowano mieszkańców Domu Dziecka             w Szamocinie oraz ,,Sianko na stół wigilijny – w ramach zajęć uczniowie przygotowali paczki- ,,cegiełki” z siankiem, które rozprowadzali w parafii, a dochód przeznaczyli na działalność wyżej wymienionego hospicjum.

Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza św., po której wręczono nagrody w konkursie zorganizowanym przez katechetów: ,,JAN PAWEŁ II- ŚWIADEK NADZIEI”

Nagrody otrzymali:

KATEGORIA I

RYMOWANKA DLA ŚW. JANA PAWŁA II - KL. III I IV

I miejsce: Franciszek Frieske kl. III a i Anna Górzyńska kl. III c

II miejsce: Martyna Nowicka kl. IV a, Dominika Kruzel kl. IV c i Wiktoria Kruzel kl. IV c

III miejsce: Magdalena Żywicka kl. III b

 

KATEGORIA II

OPOWIADANIE INSPIROWANE SŁOWAMI JANA PAWŁA II ,,WY JESTEŚCIE NADZIEJĄ KOŚCIOŁA, WY JESTEŚCIE MOJĄ NADZIEJĄ” – kl. V-VI

I miejsce: Wiktoria Hejne kl. V a

II miejsce: Wiktoria Gawrych kl. V c

III miejsce: Antonina Dudek kl. VI c

KATEGORIA III

FILM KRÓTKOMETRAŻOWY O CHWILI WYBORU KARDYNAŁA WOJTYŁY               NA PAPIEŻA  ,,TO BYŁA WYJĄTKOWA CHWILA…” KL. VII I  GIMNAZJUM

I miejsce: Zuzanna Kelm kl. VII b

II miejsce: Jakub Kado kl. VII a

III miejsce: Justyna Nazarowska kl. III gimnazjum

Sponsorem nagród był Ks. Proboszcz Rafał Wnuk - dziękujemy!

A.T