Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Gotowanie z Mateuszem Krojenką

8.11.2018 roku w ramach programu „Śniadanie daje moc” zostały zorganizowane zajęcia kulinarne, których gościem był Mateusz Krojenka z MasterChef’a. Przygotował dla klas trzecich gimnazjum krem z dyni oraz kurczaka w curry. Akcja miała na celu popularyzację w śród młodzieży zdrowych posiłków.

S.K

Profilaktyka to podstawa

W II półroczu uczniowie klas IV-VI brali udział w kilku spotkaniach oraz warsztatach z psychologiem szkolnym i pedagogiem oraz pracownikiem PSSE panią Karoliną. Tematem spotkań było zapobieganie uzależnieniu i przekazanie dzieciom wiedzy o szkodliwości czynnego oraz biernego palenia. Pani psycholog koordynuje w szkole realizację programu profilaktycznego BIEG PO ZDROWIE. Ponadto uczennice klas V Julia i Liliana zostały nagrodzone na szczeblu szkolnym za udział w konkursie plastycznym z profilaktyki palenia ogłoszonym przez PSSE w Chodzieży. Dziewczyny musiały przygotować grę planszową, dzięki której dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę na temat szkodliwości tego nałogu.

A.S.

 

Śniadanie daje moc!

W dniu 6 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie wraz z wychowawcami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej: „Śniadanie daje moc”.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania. Uczniowie przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki oraz zjedli wspólny posiłek. Dzieci z klas IV na spotkaniu z pracownikami PSSE w Chodzieży dodatkowo wzbogaciły się o wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i odpowiedniego doboru zarówno pożywienia jak i napojów. W całej szkole unosił się zapach " witamin", ponieważ uczniowie zapraszali innych do degustacji zdrowego posiłku.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Uświadomiła im, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie.

S.K

 

"Czy wiesz jak dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo?"

Dnia 28 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Margoninie odbył się szkolny konkurs „Czy wiesz jak dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo?” w klasach II i III.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz wdrażanie do zachowań bezpiecznych dnia codziennego.

Wyniki konkursu:

KLASA II

I miejsce    Gracjan Mokrecki 2b

II miejsce   Joanna Wendland 2b

III miejsce  Mieszko Staniewski 2a

                       Łukasz Rewoliński 2b

KLASA III

I miejsce     Aleksander Milejski 3b

II miejsce   Blanka Sworowska 3b

 Maja Rosińska 3c

III miejsce  Krzysia Dudek 3c

A.S