Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Sukces w konkursie recytatorskim

            Kajetan Walewski, uczeń klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie, zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Gołańczy.

           

            W dniu 6.11.2019 r. w Zespole Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Anny Andrych. Konkurs był częścią obchodów 42. Literackiego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej.

            Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów reprezentujących: Szkołę Podstawową im. ppłk. W. Kowalskiego w Gołańczy, Szkołę Podstawową im. M. Kopernika w Margoninie, Szkołę Podstawową im. M. Kopernika w Panigrodzu,  Szkołę Podstawową im. S. Staszica w Morakowie, Szkołę Podstawową im. dyr. Norberta Przybylskiego w Smogulcu oraz Zespół Szkół im. K. Libelta w Gołańczy.

            Jury wysoko oceniło przygotowanie recytatorów do konkursu, podkreślając trafny wybór tekstu, postawę recytatorów oraz wrażliwość na piękno mowy. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznało nagrody książkowe. Dodatkową nagrodą dla wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych było spotkanie z poetką p. Anną Andrych.

 

                                                                                                         A.T