Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Klasowa Wigilia bez plastiku

            W tym roku Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie przyłączyła się do akcji pt. „Klasowa Wigilia bez plastiku”. Akcję zapoczątkowała  rok temu nauczycielka biologii z Żychlina. Początkowo  miało to być inicjatywa lokalna, jednak szybko osiągnęła status ogólnopolskiej.

            Akcja polegała na tym, aby wszystkie organizowane klasowe wigilie w szkole, odbywały się bez używania plastikowych talerzyków, kubeczków czy sztućców, gdyż używane są one zaledwie przez 2 godziny, a w środowisku niestety rozkładają się od 100 do 1000 lat.

            Niespodzianką okazał się fakt, że do akcji „Klasowej Wigilii bez Plastiku” przyłączyło się bardzo wiele szkół z całej Polski.

            Uważam, że warto od najmłodszych lat, krzewić zachowania proekologiczne. Ważne jest, aby każdemu uświadomić, że jego odpowiedzialne działania mogą przyczynić się do zmniejszenia degradacji naszego środowiska, w tym zmniejszenia się ilości wyprodukowanych odpadów. Myśląc o nas, ale i o przyszłych pokoleniach, aby miały szansę żyć w czystym środowisku, musimy działać tu i teraz.

            Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji, ponieważ pokazaliśmy, że razem możemy zdziałać wiele dla naszej planety.

S.Kwaśna