Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Literkowa uczta

  Wszystkie dzieci z klas od I - IV od września do listopada brały udział w realizacji projektu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie- Literkowa uczta.

            Dzieci uczestniczyły w przedstawieniach lalkowych a po nich w klasach IV przeprowadzone były warsztaty teatralne lalkowe. Było to dla nich niesamowite doświadczenie, szczególnie zachęcające do sięgania po literaturę i tworzenie własnych scenariuszy aby przekazać treść czytanej książki, czy jej fragmentu w formie teatru. Same odgrywały rolę, posługując się kukiełkami i tekstem z pomocą prowadzącego warsztaty, Pana Grzegorza Kmiecia.

        W październiku rozpoczęły się warsztaty literacko-plastyczno-kulinarne prowadzone przez Panią Joannę Krzyżanek. Przeprowadzane były z dziećmi z klas od I do IV. Dzieci poznały na  nich wiele książek autorki,  przydatnych informacji z zakresu ortografii i gramatyki.  Pani Krzyżanek wykorzystując bohaterów swoich książek wprowadziła dzieci w świat liter i barwnych opowieści, zachęcając do sięgania po kolejne książki. Dzieci były zadowolone warsztatami prowadzonymi w ramach tego projektu.

            Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

D.N.R